جستجوی خویش در گوگل

 

همونطور که می­دونید سایت گوگل، برای هر کلمه با توجه به بیشترین جستجوهایی که انجام میشه خودش کلمات مناسب تکمیلی رو پیشنهاد میده. این قضیه در زبان فارسی هم صادقه و میشه فهمید که فارسی زبانان و غالبا ایرانی­ها بیشتر برای چه مسائلی جستجو میکنن. بر همین اساس میشه تحلیل های روانی جالبی هم انجام داد که خدمتون عرض میکنم...

 مسلما جستجو کردن یک موضوع، ناشی از نبود یا نقص اون موضوع برای مخاطب خواهد بود. مثلا کسی که دنبال کتاب های آشپزی میگرده احتمالا یا هنر آشپزی نداره و یا تو اون احساس ضعف میکنه. حالا اگه موضوع رو به شکل عام و آماری و عنایت به توانایی ذکر شده برای سایت گوگل نگاه کنیم، میشه حدس زد که جامعه ایرانی به شکل عامیانه درگیر چه موضوعاتی هستش و در چه مسائلی  احساس ضعف میکنه.

جستجوی اول:

 

 

برای هر کاری راهی وجود داره و کارهای زیادی در طول روز برای بسیاری از ما پیش میاد...از نحوه استفاده از سیستم های جدید و تکنولوژیکال گرفته تا کوچکترین مسائل شخصی...حالا در سایت گوگل فارسی تایپ کنید" راه­های ....".

گوگل خودش سریعا چهار پیشنهاد مطرح میکنه و جالبه که بدونید این پیشنهاد ها عبارتند از:

1-      راه های خودکشی

2-      راه های افزایش قد

3-      راه های پولدار شدن

4-      راه های جذب مردان

خب این عبارت ها به ترتیب استقبالشون مطرح میشه و با یه نگاه سطحی میشه فهمید که متاسفانه بیشترین جستجو برای پیدا کردن راهی برای خودکشیه!!!!

قطعا نمیشه با این استدلال یه حکم کلی داد اما حتما باید بهش توجه کرد...راه های خودکشی تنها راه نجات از یک زندگی سرشار از یاس و نا امیدیه و جامعه ایرانی و منطقا قشری که بیشتر از اینترنت استفاده میکنه(یعنی جوان ها) با بیشترین تعداد جستجو، دنبال راهی برای خودکشی میگرده...این زنگ خطر جدی برای افسردگی جوان های ماست

در مورد سه گزینه بعد یک وجه اشتراک وجود داره و اون نشانه ای از نبود اعتماد به نفس و اعتقاد به هویت فردی برای جوانان ایرانی هستش. نپذیرفتن آنچه که هست و جستجو برای تغییر واقعیت، پیام واضحی از اینه که فرد خودش رو در زندگی واقعی ارزشمند نمیدونه و این نتیجه ای جز افسردگی برای فرد نخواهد داشت.

تحلیل های بسیار زیادی میشه از تک تک این موارد داشت که بقیه رو به عهده خودتون میگذارم

جستجوی دوم:

 

بعد از اینکه به مورد بالا بر خوردم برام جالب شد که معادل های دیگه "راه های..." رو جستجو کنم و طریقه انجام افعال رو در حالت کلی تری ببینم و اینبار کلمه " روش های ..." رو انتخاب کردم و نتیجه باز هم جالب بود.

1-      روش های سقط جنین

2-      روش های خودکشی

3-      روش های لاغری

4-      روش های تحریک مردان

میبینید که اینجا هم خودکشی بسیار مورد توجه هستش اما عبارت اول هم بسی جای فکر داره. گزینه اول کنایه ای بر روابط مخفیانه ای داره که بر خلاف تمام سخت گیری ها در جریانه...کنایه ای که بیانی از این واقعیته که تغییر ظاهر شاکله اجتماع و مذهبی نشون دادن اون به شکل افراطی  نه تنها جلوی روابط مخفیانه و خلاف عرف و شرع رو نمیگیره بلکه بروز نتیجه ناآگاهانه و آموزش داده نشده ای رو هم فریاد میزنه.

نکته جالب توجه دیگه راه های جذب مردان و روش های تحریک مردان در هر دو جستجوست. جستجوی این عناوین هم میتونه برخی ویژگی های جامعه جوان ایرانی رو نشون بده و اون از طرفی باز نشان از عدم آموزش مناسب برای برقراری یه رابطه جنسی مناسب برای یک زوج و از طرف دیگه نشان وجود مشکل در ابتدای راه و نحوه شکل گیری یه رابطه دوطرفست. و البته اینکه خانوم های بسیاری آماده ازدواجند و روش های ازدواج سنتی رایج ظاهرا کاربردی برای بسیاری نداره و اینکه راه ها از جانب خانوم ها جستجو شده بیانگر اینه که دختر جوان ایرانی طبق فرهنگ سنتی، هنوز بسیار بسته تراز پسر ایرانی زندگی میکنه و مشکل رو در نحوه جلب پسر ها جستجو میکنه در  حالی که پسرها با توجه به آزادی عمل بیشتر و عدم احساس ترس نسبت به شروع یک زندگی، کمتر به دنبال راهی برای جذب دختر ها هستند.

باز هم مطالب بسیاری میمونه که ترجیح میدم خودتون راجع بهش فکر کنید و نمیخوام زیادی حرف زده باشم.

اما در پایان این رو هم مد نظر قرار بدید که اینترنت راز نگهدار ترین مرجع بسیاری از سوال هاست و سوال های مطرح شده دراون سوالاتی هست که عرف اجازه مطرح شدنش رو به راحتی به افراد نمیده و همین، خود باعث مسائل بسیاری میشه که ناشی از حل نشدن تخصصی اون مسائله.

در کل معتقدم با حقیقت نمیشه جنگید و نمیشه حقیقت های تلخ رو کتمان کرد و بهترین راه برای رویارویی با وقایع پذیرفتن و نگاه عاقلانه به اونهاست.

پی نوشت: این جستجو ها دو تا سه ماه قبل انجام شده و در جستجوهای جدید هم تقریبا همین مسائل مطرحند به اضافه اینکه راه های انتقال ایدز هم جستجو شده.

/ 13 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
؟

ادامه...وجود باشگاه های خانوادگی که زمینه های ارتباط کنترل شده درحضور جمع وخانواده ها را فراهم کند میتواند مقدار زیادی از این تمایل ونیاز را برطرف کند تا کار به خلوت نکشد و برگزاری تفریحات جمعی بازی ها ومسابقات محلی یا باشگاهی جوری که دو جنس بتوانند از با هم بودن لذت ببرند بدون اینکه عوارضی را تمحل کنند کارگشا است . در غرب هم وجود پدران ومادرانی که خودشان کودک هستند وصاحب کودک میشوند الان به معظلی تبدیل شده است که به نظرم نمیتواند روی نسل های اینده بی تاثیر باشد.

؟

ببینید مثلا بازی پینگ پونگ یک دختر وپسر به مقدار زیادی میتونه این نیاز رو براورده کنه بدون اینکه تماس مستقیمی باشه فقط گذراندن ساعاتی درجوار هم وارتباط چشمی کافی هست وکلی میتونه جوان افسرده ما را شارژ نگه داره. مثلا طناب کشی خلاصه اگه قرار بشه چنین سازوکاری پذیرفته بشه هزرا تا راه مفید وکارامد پیدا میشه. تماشای فیلم توامان . بازی هایی مثل داورینا شطرنج مشاعره و..... به صورت جمعی میتونه لحظات فرحبخشی که عوارضی نداره ایجاد کنه . اصلا همینکه با رعایت شئونات اسلامی در سالنی حضورداشته باشند واجازه بحث وصحبت با یکدیگر را داشته باشند اجازه مبادله کتاب جزوه اجازه همکاری وهمفکری در یادگیری ها ودر حضور دیگران مثلا کلاسهای رفع اشکال خانوادگی و.... قبل از انقلاب اگر از پدران بپرسید دختران وپسران به برنامه های کوهنوردی واردوها میرفتند این برنامه ها معمولا بدون هیچ عارضه ای مخصوصا درکوهنوردی ها تمام میشد ودختران وپسران یاد میگرفتند چگونه برتمایلات جنسی افسار اگاهانه بزنند . حتی زیر یک چادر کوچک که کنار هم درکیسه خوابهایشان خوابیده اند. این رشد وبلوغ فکری ارزشمند است. بلوغی که الان اتفاق نمیافتد ازدواج ها کور

؟

ادامه ازدواج ها کور وناموفق هستند جوان ما انقدر از نظر جنسی درمضیقه است که تنها برای ارضای ان ازدواج میکند وبلافاصله دلیلی برای ازدواج باقی نمیماند . این خطرناک است . درحالی که این مضیقه تنها با کمی روشن بینی با همان روشها میتونه براورده بشه . درواقع جوان ما اصلا از زندگی مشترک هیچ شناختی ندارد هیچ اموزشی نمیبیند در بررسی اعتیاد رابطه بین شروع زندگی مشترک واغتیاد وجود دارد چون مردان وزنان نمیدانند با همسر چه رابطه ای داشته باشند خانواده ها هم مزید بر مشکلات هستند نه حلال. آمادگی برای زندگی مشترک تربیت جنسی شناخت واگاهی از جنس مخالف نیاز های بر زمین مانده جوان ما هستند.... برنامه های دسته جمعی شادی مثل چهارشنبه سوری ودیگر برنامه با شدت ونفرت از طرف حکومت سرکوب میشه که از جمله فجایع میباشد.

شیخ نهایی

بسیار جالب بود ، و البته جای تاسف ، ایکاش مسئولین بلندپایه کشور به این حقایق توجه میکردند . عیدت مبارک شاد باشی

شیخ نهایی

جالبه اگه تو انگلیسی این کار رو بکنی ، انتخابهای برتر مربوط به راههای بستن گره کراواته ! میبینی تو رو خدا ! [قهقهه]

شیروانگرد

[گل] (داداش چرا بهم سر نمی زنی؟)

؟

اینو خیلی وقت ژیش از یه بلاگ ذخیره کرده بودم : بسیار دور از هم قد کشیده‌ایم . هر یک بر فراز صخره‌ای بلند و دره‌ای عمیق؛ میانمان که با هیچ خاکستری پر نخواهد شد. جدایمان کردند؛ از روز اول مهر. با پوشش‌های متفاوت. مانتو و مقنعه و چادر تیره بر من پوشاندند و تو را با لباس فرم و کله‌ای تراشیده به ساختمانی دیگر فرستادند. من را به مدرسه‌ی دخترانه و تو را پسرانه . دانشگاه هم که رفتیم جدایمان کردند. با ردیف‌های دور از هم . نیمکت‌های خانم‌ها و آقایان. با درها و راهروها و ورودی‌ها و خروجی‌های خواهران و برادران. جدایمان کردند و ما بسیار دور از هم قد کشیدیم . در اتوبوس با میله‌ها و در حرم و امامزاده با نرده‌ها و در دریا و ساحل با پارچه‌های برزنتی . .. آنقدر دور و غریب از هم بزرگ شدیم تا تو شدی راز درک ناشدنی‌ای برای من؛ و من شدم عقده‌ی جنسی سرکوب شده‌ای برای تو. تا هر جا که دیگر نتوانستند جدایمان کنند، در تاکسی و خیابان، از زور ناداني و بیماری و عقده‌های جنسی، من در پي يك نگاه و توجه و متلك از تو باشم ... و تو خود را به من بمالی و برهنگی ساق پایم حالی به حالی‌ات کند و نگاه حریص‌ات مانتو ام را بدرد.

؟

جدا و بسیار دور از هم قد کشیدیم انقدر که تا پایین تنه هایمان معذب مان کرد خیال کردیم عاشق شده‌ایم و چون عاشق هستیم باید ازدواج کنیم و بعد هم با هزاران عقده‌ی بیدار و خفته به زیر یک سقف رفتیم . بسیار دور از هم قد کشیدیم. انقدر که دیگر نگاه‌مان نیز یکدیگر را خوب و درست ندید و نگاه‌های انسانی جای خود را به نگاه جنسیتی دادند درهمه جا. در محل کار، در محافل فرهنگی و علمی و حتی جلسات سیاسی . و من باید تقاص همه‌ی این فاصله ها را بپردازم . تقاص دوری از تو و بر صخره‌ای دیگر قدکشیدن را . تقاص تو را ندیدن و نشناختن را. باید که تنم بلرزد وقتی هوا تاریک می‌شود و من تنها در خیابانم؛ وقتی دنبال کار می‌گردم؛ وقتی تاکسی سوار می شوم . اینجا یک مستراح عمومی است به وسعت یک کشور. بهتان بر نخورد... آخر سالیان سال است که در همه جای دنیا، فقط مستراح‌ها را زنانه و مردانه کرده‌اند.

جوکر مومن

بسم الله سلام دوست عزیز! سال نو شما هم مبارک از زاویه قشنگی نگاه کردی کاری که دغدغه گاه روزانه منه! و بپذیریم هر جوان ایرانی که استعداد خاصی رو خداوند بهش موهبت کرده که میتونه برای پیشرفت سطح کیفی و کمی دیگران موثر باشه اگر کار نکنه اگر جهاد نکنه اگر از خودش نگذره تویه خودکشی ها و سقط جنین ها 1/70000000 سهم داره و موثره! در صورتی که اگر کارش موثر باشه و نتیجه حاصل بشه میتونه جلوی هزار تا از این اتفاقات رو بگیره! یه کم بجنبیم!

بشر

[خنده] اینو جدی نوشتی؟؟؟ ینی چه راه بزنی چه روش هردوتاش باهمون ترتیب میاد؟ حالا تو دنبال چی میگشتی؟ خودکشی نکنیا!